Nahajate se:   domov - O društvu

Sedež društva: Markovci 59

Ustanovitev društva: 18. april 1992

Predsednik društva: Marjan Bezjak

Etnografsko društvo korant Markovci je društvo, ki deluje z namenom ohraniti pustne like in običaje naših krajev.

V ta namen vsako leto organiziramo pustno povorko, na kateri se predstavijo etnografski liki in tudi sodobnejši liki ali maske, ki običajno prikazujejo oz. odražajo trenutno aktualne teme v ožji in širši okolici. Prva pustna povorka v Markovcih je bila organizirana leta marca 1992. Vsa naslednja leta je naša prireditev pridobivala na pomenu in prepoznavnosti in tako je »fašensko» dogajanje v Markovcih preraslo v pravi praznik, katerega naznanja svečnica in se z vsakim dnem stopnjuje do osrednjega sobotnega dogodka. Ta gotovo predstavlja vrhunec praznovanja, ne pa tudi zaključek le tega. Namreč pustna norčavost se v Markovcih dobro čuti tudi v naslednjih dneh do pustnega torka.

Že več kot desetletje pa pustno dogajanje v Markovcih dopolnjuje tudi večdnevna prireditev v pustnem šotoru, ki je prav tako organizirana s strani našega društva. K organizaciji le te pa pomembno prispevajo še nekatera druga društva iz naše okolice in izbrani gostinec. V sklopu pustne prireditve smo tako v Markovcih gostili že številne domače in tuje glasbenike in privabili obiskovalce iz bližnje in širše okolice. Celotno pustno dogajanje v Markovcih pa tako pomembno prispeva k prepoznavnosti naše občine doma, v Sloveniji, in širše.

Več slik si lahko ogledate v naši GALERIJI.